بسم رب الشهداءوالصدقین

Copy (3) of 16

شهید: سبز علی شمسی

نام عملیات: محّرم

نام پدر: اصغر

منطقه  عملیات: کوشک

تاریخ تولد:۱۳۴۰

تاریخ شهادت :۶/۹/۱۳۶۱

محل تولد : ساری-روستای جامخانه

زندگی نامه

شهید در یک خانواده مؤمن و مسلمان در روستای جامخانه متولد گردید .شهید بزرگوار در ۷ سالگی در یک مغازه مشغول به کار شد.شهید عزیز در حفظ و امنیت محل احساس مسئولیت میکرد و به نگهبانی از محل می پرداخت تا اینکه در سال ۱۳۵۹ عازم سربازی شد.مادر بزرگوار شهید به خصوصیات اخلاقی شهید عزیزش اشاره می کند و میگوید: << فرزند خوبی برای ما بود و برای اهل خانواده کمک بزرگی بود و به دیگران هم کمک می کرد ،برای ما خیلی زحمت کشید >>وقتی دربیمارستان بخاطرمجروحیت بستری بود سفارش مارا می کرد. نسبت به ما ا حترام خاصی قائل بود.به ما می گفت پیش شما خجالت زده ام .حال آن که ما نزدش  خجا لت زده بودیم .مادر شهید شمسی درپایان به نکته مهمی اشاره می کندو میگوید: بخاطر اسلام  صبر را پیشه خود نمودیم . شهید بزرگوار در منطقه عملیاتی مجروح می شود این شهید عزیز سر انجام  بعد از آن همه فداکاری سختی ها که برای اسلام  و قرآن و کشور عزیزمان ایران اسلامی متقبل و متحمل شد بر اثر اصابت خمپاره نیرو های متجاوز دشمن بعثی عراق در خطوط مقدم ، منطقه جنگی و عملیاتی کوشک که در عملیات محرم صورت گرفت به فیض رفیع شهادت نائل آمد یاد همۀشهیدان هشت سال دفاع مقدس و این شهید عزیز گرامی و جاودان باد.

وصیت نامه شهید سبزعلی شمسی جامخانه

سلام

         اینجانب سرباز وظیفه سبز علی شمسی ساکن قریه جامخانه ، فرزند اصغر شمسی و تاریخ تولد ۱۳۴۰ می باشم . وصیت نامه را به شرح زیر توضیح می دهم .

درود بر رهبر کبیر انقلاب و فرمانده کل قوا و ملت شهید پرور ایران .

من از خداوند بزرگ و منان و خداوند شهیدان میخواهم که سعادت شهادت را به من بدهد و دریاری انقلاب و در راه قرآن و اسلام و میهن شهید بشوم و خون خود را برای آبیاری انقلاب اسلامی بریزم . اینجانب از برادران و خواهران مؤمن و مبارز خودم می خواهم که یک لحظه هم دشمنان انقلاب و دشمنان اسلام را آرام نگذارید . و دشمنان را از خانه بیرون نمائید و از برادران می خواهم اگر شهید شدم برایم گریه نکنند و از گریه کردن برای  بنده دشمنان خوشحال می شوند . پس از شما تقاضا دارم برای من ناراحت نباشید و از ملت شهیدپرور ایران        می خواهم که امام را تنها نگذارند و حرف امام همان حرفهای ائمه اطهار ( ع ) می باشد . و حرف امام را دنبال کنید  بنده زیاد وقت شما را نمی گیرم و فقط شعار همیشگی را بگوئید .

خدایا ، خدایا ، تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار .

                                                                                            مورخه ۱۲/ ۱ / ۱۳۶۱ 

الهم الرزقنی شفاعه الحسین یوم الورود

بر گرفته از سایت عترت النّبی (ص)

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :