گفتگو خواندنی با دکتر بالویی نخبه میاندرودی + تصاویر

عزت الله بالویی جامخانه نخبه میاندرودی است که با مدرک دکترا ی آمار و ریاضی دارای بیش از ۵۰ مقاله علمی ارائه شده در مجلات و کنفرانس های بین المللی است.

دکتر عزت الله بالوئی جامخانه

دکتر عزت الله بالوئی جامخانه

عزت الله بالویی جامخانه نخبه میاندرودی است که با مدرک دکترا ی آمار و احتمالات دارای بیش از ۵۰ مقاله علمی ارائه شده در مجلات و کنفرانس ها است.
او هم اکنون استاد دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر و دانشگاه مازندران است و کتاب هایی در راستای رشته تحصیلی خود  را تالیف نموده است..به همین منظور گفتگویی با این چهره موفق و نخبۀ میاندرودی داشتیم که شرح آن را در ادامه می خوانید؛

عزت ا… بالویی جامخانه در خانواده ایی مذهبی و کشاوز، در روستای جامخانه از توابع شهرستان ساری در سال ۱۳۵۰ دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و راهنمائی را در روستای شهید‏پرور جامخانه به اتمام رسانیده و دیپلم ریاضی و فیزیک را از دبیرستان های نکا دریافت کرده است.

با قبولی در رشته آمار دانشگاه فردوسی در سال ۱۳۶۸ راهی شهر مقدس مشهد شد.

در بهمن ۱۳۷۳ با رتبه ۳ کارشناسی ارشد و پذیرش از دانشگاه های مختلف، ادامه تحصیل در کنار حرم رضوی انتخاب مجدد او بود.

او در ۱۳۷۷ با دفاع از پایان نامه با درجه عالی و تقدیم پایان نامه خود به بارگاه ملکوتی ثامن الاحجج علی ابن موسی الرضا(ع) ” که در کنار آن به تحصیل علم  پرداخت”  مشهد مقدس را بطور موقت ترک کرد.

هر چند که او با کسب رتبه ممتاز در دوره فوق لیسانس و الطاف آن بزرگوار، مسیری ساده در ادامه تحصیل در دوره دکتری در آن زمان داشت اما با تشکیل خانواده، به درخواست همکاری تمام وقت دو دانشگاه مازندران و آزاد واحد قائمشهر  پاسخ مثبت داد و در نهایت در سال ۱۳۷۸ به طور رسمی بعنوان هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی ایران واحد قائمشهر استخدام شده است.

وی در سال ۱۳۷۳ ازدواج کرده و ثمره این زندگی دو دختر و یک پسر است.

همسر او فوق لیسانس علوم تربیتی، عضو و نائب رئیس کارگروه تخصصی نخبگان بسیجی شهرستان میاندورود و عضو فعال بسیج این شهرستان می باشد.

کارهای اجرائی مانند معاونت پژوهشی دانشکده علوم انسانی واحد قائمشهر، معاونت آموزشی دانشکده علوم انسانی واحد قائمشهر، مدیریت گروه، عضو کار گروه آمار استان مازندران، عضویت در شورای آموزشی دانشگاه، عضویت در کمیته های اجرائی کنفرانس ها و عضویت در کمیته های علمی کنفرانسها و مجلات دانشگاه در کنار تدریس از تجربیات این معلم است.

دکتر بالوئی جامخانه در کنار عضویت در انجمن هایی مانند انجمن آمار ایران، انجمن سیستمهای فازی ایران، انجمن بین المللی علوم کامپیوتر و تکنولوژی اطلاعات- کشور سنگاپور  عضو بسیج اساتید مازندران و مشاور فرزندان شاهد و ایثارگردر دانشگاه می باشد.

در سال ۱۳۸۴ با رتبه ۴  به دوره دکتری تخصصی دانشگاه علوم و تحقیقات وارد و در تابستان ۱۳۸۹ از تز دکتری خود با درجه عالی دفاع و با کسب رتبه ممتاز و با تقدیم تز خود به ساحت مقدس ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) فارغ التحصیل شده است.

در سال ۱۳۸۰ او اولین کتاب خود با عنوان ” مقدمه‏ای بر آمار و احتمال” (با تقدیم به معلم) را نوشته که تا بحال بیش از ۱۰ بار به چاپ رسیده است.

کتب بعدی این نویسنده در سال ۱۳۸۶ با عنوان “رگرسیون خطی” (با تقدیم به پیشگاه مقدس پیامیر اعظم (ص)) و در سال ۱۳۹۲ با عنوان ” تاریخ علم آمار” به چاپ رسید.

او علاوه بر اجرا، مشاوره، داوری و نظارت چندین طرح پژوهشی در دانشگاه ها و ادارات دولتی، مدرس کارگاههای آموزشی برای اساتید در دانشگاه‏های مختلف، و مدرس کارگاههای آموزشی در سازمانها است.

دکتر بالوئی در راستای تکامل نظریه ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی خود بیش از ۳۰ ارائه مقاله و سخنرانی های علمی در کنفرانس های بین‏المللی خارجی در کشورهایی مانند چین، مالزی، سنگاپور، قبرس، امارات و در کنفرانسها و همایشهای بین المللی و ملی داخلی داشته است. بعضی از سخنرانی ها:

۱-    – سخنرانی در یازدهمین کنفرانس بین المللی  علوم اطلاعات در موسسه تکنولوژی هاربین، کشور چین -۲۰۰۸ – چاپ مقاله با اندیس ISI در فرانسه

Acceptance Double Sampling Plan with Fuzzy Parameter, 11th Joint Conference on Information Sciences, China, (ISI), 2008, Atlantis Press.

۲-    سخنرانی در کنفرانس بین المللی محاسبات هوشمند در کشور مالزی سال ۲۰۱۰

Testing Statistical Hypotheses with Fuzzy Data, International Conference on Intelligent Computing and Cognitive Informatics, Malaysia, IEEE, pp. 86-89, 978-0-7695-4014-6/10 $26.00 © ۲۰۱۰ IEEE, DOI 10.1109/ICICCI.2010.56

۳-    سخنرانی در کنفرانس بین المللی محاسبات هوشمند در کشور مالزی- ۲۰۱۰

AOQ and ATI for Double Sampling Plan with Using Fuzzy Binomial Distribution, International Conference on Intelligent Computing and Cognitive Informatics, Malaysia, pp. 45-49, 978-0-7695-4014-6/10 $26.00 © ۲۰۱۰ IEEE, DOI 10.1109/ICICCI.2010.56

۴-     سخنرانی در کنفرانس بین المللی مهندسی تولید و تکنولوژی در کشور سنگاپور -۲۰۱۱

Fuzzy System Reliability Analysis Based on Confidence Interval, International Conference on Manufacturing Science and Technology, ۲۰۱۱٫

۵-    سخنرانی در کنفرانس بین المللی علوم ریاضی، فیزیک و  مهندسی در کشور مالزی- پینانگ ۲۰۰۹

Important Criteria of Rectifying Inspection for Single Sampling Plan with fuzzy parameter, International Conference on Mathematical, Physical and Engineering Sciences, 50, 2009, 902-906.

۶-    سخنرانی در کنفرانس بین المللی ریاضی ، آمار و محاسبات علمی در کشور امارات- دبی ۲۰۰۹

International Conference on Mathematics, Statistics and Scientific Computing

۷-    سخنرانی در کنفرانس بین المللی  اقتصاد سنجی، تحقیق در عملیات و آمار در دانشگاه مدیترانه شرقی کشور قبرس

۲۰۱۲An Evaluation of the Reliability Systems Using Fuzzy MGLFR Distribution,  ۱۳th International Conference on Econometrics, Operations Research and Statistics, Famagusta, Turkish Republic of Northern Cyprus ,2012

همچنین بیش از ۵۰ مقاله علمی او در مجلات معتبر بین المللی در کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان، هلند، بلغارستان، هند، لهستان و… و  در مجلات معتبر داخلی  به چاپ رسیده است. بعضی از مقالات:

۱-   چاپ مقاله در مجله با بالاترین اعتبار علمی،  ISI در کشور آمریکا

Inspection error and its effects on single sampling plan with fuzzy parameter, Structural and Multidisciplinary Optimization, 43(4), pp. 555-560, 2011

۲-   چاپ مقاله در مجله سیستم های فازی ایران با رتبه ISI

Acceptance single sampling plan with fuzzy parameter, Iranian Journal of fuzzy system, Vol8, No. 2, pp. 47-55, 2011,

۳-   چاپ مقاله در مجله با بالاترین اعتبار علمی،  ISI در کشور انگلستان

Evaluation and comparison of estimations in the generalized Exponential-Poisson distribution, Journal of Statistical Computation and Simulation, (Accept-2013)

۴-   چاپ مقاله در مجله با بالاترین اعتبار علمی،  ISI در کشور هلند

Sequential sampling plan using fuzzy SPRT, Journal of Intelligent and Fuzzy Systems, 25, pp. 785–۷۹۱, ۲۰۱۳

به همراه این فعالیتهای علمی، او به عنوان دبیر دو مجله بین المللی و داور چندین مجله بین المللی نیز با دانشمندان جهان ارتباط دارد.

او در همایش فرهیختگان و نخبگان شهرستان میاندورود ۱۳۹۱ بعنوان نخبه علمی برتر انتخاب و با دریافت لوح سپاس و تندیس، افتخاری دیگر کسب کرده است.

این نویسنده و پژوهشگر امروز با ۱۵ سال تجربه کار اجرائی و تدریس و داشتن دانشجویان فارغ‏التحصیل زیادی در تحصیلات تکمیلی، مدرس دانشگاه های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به همراه مشاوره و راهنمایی پایان نامه و تز آنها می باشد.

دکتر بالویی رمز موفقیت خود را اینگونه بیان کرد: شاگردی در مکتب معلمان  بزرگ، هدف گذاری و برنامه ریزی، انگیزه بالا در انجام وظیفه با توکل به خداوند شرایط موجود را محقق کرده است و تلاش مداوم  در رسیدن به مرز موفقیت یک رمز موفقیت، و تصور ایده‏ال بودن شرایط موجود و رضایت ار آن دشمن موفقیت هر معلم و محقق می تواند باشد.

منبع : میانخبر 

گرد آوری : jamkhane.ir

این خبر را به اشتراک بگذارید :