خانم زبیده علیزاده کیاپی ساکن جامخانه مدت سی سال است که در زمینه کاشت خزانه نشاء انواع سبزیجات فعالیت دارد.


خزانه های انواع نشاء از قبیل گوجه فرنگی ، گوجه محلی ، فلفل تند و شیرین ، فلفل دلمه زرد _ قرمز _ سبز _ نارنجی ، بادمجان دلمه و ورامین ، ریحان و خیار با تلاش و همت این بانو در دست اجرا می باشد.

نهالهای سبزیجات در بسته بندی های ۱۰ الی ۱۵ عددی آماده و برای مشتریان ارسال میشود و امکان سفارشات از شهرهای اطراف هم وجود دارد.

خانم علیزاده در ادامه توضیحات خود مبنی بر کارهای انجام شده و روش کار خود اشاره ای هم به تشویق بانوان هم محلی خود جهت اجرای این طرح در راستای تامین نهالهای سبزیجات داشت همچنین بطور مستقیم تعداد ۴ تا ۶ نفر از خانمهای روستای خود را مشغول به کار کرده و تعداد ۴ نفر هم با حمایت و آموزش تحت نظر خود برای آنان خزانه تهیه و محصولات آنان را برایشان به فروش میرساند که البته این فرایند بصورت دوره ای بوده است. بجهت اجرای مستمر و دائمی میشود با حمایت بخش دولتی این روند تولید را به کاشت و برداشت محصولات ترقی داد که مستلزم ساخت گلخانه با ابعاد وسیع خواهد بود همچنین اشاره کرد به نداشتن زمین مناسب ( زمینهای مورد استفاده استیجاری میباشد).

خانم عیزاده در ادامه صحبتهای خود اشاره به درآمد زائی این شغل اشته اند و تاکید کردند در این راه توانسته به تمام خواسته های خود برسد و زندگی خود را سروسامان دهد.

خانم علیزاده از ابراز علاقه خود نسبت به این شغل گفت که از این کار لذت برده و از ارسال محصولات خود به نوکنده ، کردکوی ، بهشهر ، نکا ، هزارجریب نکا ، میاندرود ، ساری ، قائمشهر و حتی سمنان خبر داد.

با آرزوی موفقیت از خانم علیزاده کیاپی 

 

 

شورای اسلامی و دهیاری جامخانه 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :